Skip links

Tarım Uygulamaları

Amanos, tarım sektöründe üreticilerin ekili alanlarını belirli periyotlarda, alanındaki en gelişmiş insansız hava araçları ile tarayıp santimetre seviyesinde hassas analizler sunar. Üreticiler bu analizlerle ilaçlama öncesi ve sonrası ekili arazilerin durumu hakkında detaylı bilgi sahibi olup maliyetlerden tasarruf edebilir ve arazilerinden maksimum verimi alırlar.

Multispektral Görüntüleme

Multispectral görüntüleme yaptığımız arazilerde bulunan ürünlerin 5 farklı endekste oluşan haritaları ile, stres durumlarını ve olası sebeplerini, gelişim durumlarını, ürünlerin birbirine göre bulundurdukları klorofil ve besin miktarlarını belirliyoruz.

Akademik çalışmalar sonucu oluşturulan ve geçerliliği saha çalışmaları ile kanıtlanan, NDVI, GNDVI, LCI, NDRE ve OSAVI endeksleri ile çiftçilerimize ve iş ortaklarımıza, daha verimli ve daha etkili sulama, ilaçlama ve gübreleme imkanı sağlıyoruz.

Bu sayede çiftçilerimiz ve iş ortaklarımızın maliyetlerinden ve zamandan tasarruf ederken, yapmış oldukları bölgesel uygulamalar ile verimliliklerini arttırmalarına olanak tanıyoruz.

Tarımsal ürün farketmeksizin, oluşturduğumuz haritalar ile çiftçilerimize arazilerinin 2D RGB haritalarını ve 5 farklı endekste üretilen haritaları teslim ederken, alınması gereken önlemler hakkında önerilerde bulunuyoruz.

15 Dönüm = 10 Dakika

#ciftcidostuamanos

Uydu Görüntüsü ve İHA Multispectral Görüntü Karşılaştırma

Entegre güneş ışığı sensörü ve mutlispectral kamerası bulunan İHA ile uydu görüntüsü arasında, mesafe, bulutluluk oranı, güneş ışığı yansıma açısı, uydu pozisyonu ve daha birçok nedenden ötürü farklılıklar bulunmaktadır.

İHA ile yapılan görüntüleme, uydudan alınması mümkün olunmayacak kadar net, doğru ve anlık bilgi verir. Uydudan, konumu veya hava muhalefeti sebebiyle görüntü düzenli olarak alınamazken, İHA ile görüntüleme talep üzerine her zaman yapılabilir. Bu sayede iş ortaklarımız kullanamadığı görüntüler için ödeme yapmak zorunda kalmaz ve tasarruf sağlar.

Size Ulaşmamızı
İster misiniz?

Sahalarınızda dijitalleşme yolculuğuna başlamak için formu doldurun. Sizi arayalım.